Evden Eve Nakliyat Tavsiyeleri

Evden Eve Nakliyat Tavsiyeleri!

28 Nisan 2017

Evden eve nakliyat öncesinde, ev veya ofis içinde yerine getireceğiniz belli başlı detaylar ile birlikte, taşınma sürecini çok daha rahat ve eksiksiz bir hale getirebilirsiniz. Elbette ki bu konudaki en büyük etki, nakliyat firmasının tutumudur. Ancak müşteri olarak sizler de evden eve taşınma öncesinde kendi adınıza yerine getireceğiniz belirli adımlarla, çok daha rahat bir taşınma sürecini tamamlamış olabilirsiniz.

Evden eve nakliyat öncesinde yapılması gerekenler!

Öncelikle belirtmek gerekiyor ki evden eve nakliyat konseptinde, bilindiği gibi taşınacak kişinin veya ailenin mümkün olduğu kadar taşına sürecine dahil edilmemesi esas alınmaktadır. Zira bu konseptin bu kadar popüler bir hale gelmesinin altında yatan sebep de bu olarak gösterilebilir. Evden eve nakliyat anlaşması yapıldığı vakit, nakliyat firması evinizdeki tüm eşyaları paketleyecek, nakliyat araçlarına yükleyecek ve yeni taşınılan eve veya ofise istenildiği doğrultuda yeniden yerleştirecektir. Sadece özel eşyalarınızı almanızı gerektiren bu evden eve taşınma konsepti, taşınan kişi veya aile için büyük bir rahatlık sunuyor. Lakin her ne kadar tüm işe nakliyat firmasına kalmış olsa da müşteri olarak sizin de dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır.

Evden Eve Nakliyat Tavsiyeleri

İlk olarak belirtmek gerekirse, hem ev taşıma hem de ofis taşıma öncesinde, nakliyat firması gelmeden önce belirli bir planlama yapmak gerekiyor. Eşyaların paketleme öncesinde tamamıyla düzenli bir şekilde toparlanması ve eğer varsa elektronik eşyaların kendi kutularına yerleştirilmesi büyük önem taşımaktadır. Zira bilhassa da elektronik eşyalar, en iyi kendi kutuları ile nakliye edilebilecektir. Zira üretici firmalar, ürünlerinin kutularını tam manasıyla nakliyat sırasında hasar almayacak şekilde hazırlamaktadır. Dolayısıyla her ne kadar paketleme hizmeti bulunsa da nakliyat öncesinde belli başlı elektronik ürünler için bu adım gerçekleştirilebilir.

Evden eve nakliyat öncesinde kendi eşya listenizi hazırlayın!

Evden Eve Nakliyat Tavsiyeleri

Evden eve nakliyat firmaları, her ne kadar eşyaların güvenliği için özen gösteriyor olsa da kimi zaman bilinçli veya bilinçsiz olarak bazı eşyaların kaybolma ihtimali de her daim vardır. Dahası kimi zaman bu eşyaların göz önünde olan eşyalardan olmadığı için nakliyat işleminden sonra fark edilemeyebilir. Bu bağlamda, düzenli ve temel başlıklar altında bir eşya listesi hazırlamak gerekmektedir.

Ofis taşıma veya ev taşıma öncesinde, nakliyat firması paketleme ve taşıma işlemine başlamadan önce, sıra ile tüm odalarda yer alan eşyaları not edebilirsiniz. Her oda için ayrı ayrı ve düzenli olarak hazırlanacak bu eşya listesi, nakliyat sonrasında tüm eşyalarınızı kısa bir sürede kontrol etmenize imkan sunacaktır.

Bu durumla paralel olarak, eşyalarınızın daha öncesinde fotoğraflarını çekebilirsiniz. Böylece hem eşya eksiklik kontrolü hem de eşya hasar kontrolü yapabilirsiniz. Nakliyat işlemi öncesinde bireysel olarak tüm odaların genel bir fotoğrafını çekerek, taşınma sonrasında hızlı bir kontrol sağlamanız mümkün hale gelmiş olacaktır.

Evden Eve Nakliyat Tavsiyeleri

Özel eşyalarınızın da nakliyat işlemi öncesinde sizin tarafınızdan toplandığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Kimi durumlarda kıymetli eşyalar veya özel eşyalar, çeşitli problemlere yol açabilir. Bu bağlamda evden eve nakliyat öncesinde özel ve kıymetli eşyalarınızı, mutlak suretle kendiniz toparlayın ve yanınıza alın. Ek olarak nakliyat sürecinde, taşıma personeli ile birlikte de hareket edebilirsiniz. Böylece hem personeli kontrol etme hem de herhangi bir gerekli durumda müdahale etme imkanına sahip durumda olabilirsiniz.

Bursa ev taşıma veya ofis taşıma işlemlerinde, büyük ölçüde sorunsuz bir nakliyat işlemi yaşanacaktır. Nitekim sizin de bireysel olarak yapacağınız bu detaylar ile nakliyat sürecini neredeyse tamamıyla sorunsuz bir şekilde tamamlamanız mümkün olacaktır.